Alpuka Enerji

Grup şirketi bünyesinde yenilenebilir enerji sistemlerine ve sürdürülebilirliğe önem veren Alpuka Şirketler Grubu, Türkiye’de yenilenebilir enerji ve enerji depolama projeleri inşa eder ve işletir. Şirket, müşterilerine ihtiyaç odaklı paket hizmetler sunarak, elde ettiği tecrübe ile kaliteden ödün vermeden uzun ömürlü Güneş Elektrik Santralleri kurmaktadır.
 


Gezegenimizin kaynakları sınırlı olsa da, güneş enerjisinin sınırsızdır. Türkiye’nin önde gelen güneş enerjisi sistem sağlayıcılarından biri olan Alpuka Şirketler Grubu, sürdürülebilirliğe kendini adamıştır. Güneş enerjisi endüstrisi geliştirme, mühendislik, danışmanlık, uygulama, işletme ve bakım hizmetleri konusunda uzmanlaşan Şirket, evinize, iş yerinize veya kamu kurumunuza güç sağlamak için ürettiği enerjiyi devlet şebekesine elektrik iletimi için sunar.Alpuka Şirketler Grubu Kırşehir’in merkezinde bulunan Sevdiğin Köyü mevkiinde, 140 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Güneş Enerjisi Santrali ile sürdürülebilirliğe büyük katkıda bulunur. 7.8 MW kurulu güce sahip olan santral, çevreyi daha iyi bir yer haline getirmenin yanı sıra, henüz ülkemizde bir karşılığı olmasa da Avrupa Birliğine üye ülkelerde bu normlara uygun yeşil sertifika alabilecek ilk tesisi yapmıştır.


Kırşehir’in yanı sıra Bilecik ve Afyon’da inşa edilen Güneş enerjisi Santralleri ile kaliteli işçilik ve mükemmel müşteri hizmeti taahhüdü sağlayan Alpuka Şirketler Grubu çevreye duyarlı, verimli güneş enerjisi sağlamak için faaliyetlerini sürdürüyor. Anahtar teslim GES projeleri kurarak, her proje için özel çözümler geliştirerek ve hizmet kalitesini sürekli arttırarak, yenilikçi sonuçlara ulaşan Şirket, Türkiye’de güneş enerjisi santrali yatırımının doğru adresi olmuştur.